Mein Warenkorb ( 0 )
Make Rojava Green Again (Kurdî, Kurdisch) - Rojava Ji Nû Ve Hêşîn Bikin

Make Rojava Green Again (Kurdî, Kurdisch) - Rojava Ji Nû Ve Hêşîn Bikin

Challenging Capitalist Modernity III

Challenging Capitalist Modernity III

Kapitalist Modernityeye Meydan okumak III

12,00 €
(inkl. MwSt.)
Auf Lager
SKU
01-103-9783867470902
Demokratik Moderniteyi Açığa Çıkarmak — Direniş, İsyan ve Yeninin İnşası. 2017 Konferans Belgeleri İçerik
Paperback, 238 S.

Bu kitap, 2017 yılında Hamburg Üniversitesinde “Kapitalist Moderniteye Meydan Okumak III: “Demokratik Moderniteyi Açığa Çıkarmak – Direniş, İsyan ve Yeninin İnşası” başlığıyla gerçekleştirilen konferans sürecinde yapılan konuşmaları içermektedir.

Bu konferans, Şengal’in özgürleştirilmesinden sonra ve Rakka özgürleştirilmeden önce yapıldı. Dolayısıyla, konferansın yapıldığı süreç açısından Rojava tekrar ilgi odağındaydı. Buna ek olarak, dünyanın birçok yerinden aydınlar, aktivistler ve toplumsal hareketler krizlerin nedenlerini ve bunları aşacak konseptleri – devletsiz toplum, demokratik konfederalizm veya eko-sosyalist ve feminizm perspektifleri gibi – derinlikli ele alma temelinde bir araya geldiler.

Yazılarıyla bu kitaba katkı sağlayan isimler şunlardır: Rolf Becker, Frank Adloff, John Holloway, Havin Güneşer, Asrin Huku Bürosu, Fabian Scheidler, Ebru Günay, Dawn Paley, Ferda Çetin, Carlos Pazmiño, Debbie Bookchin, Özlem Ekinbaş, Haskar Kırmızıgül, Reimar Heider, Xanim Engizek, Simon Dubbins, Zîlan Yağmur, David Graeber, Raúl Zibechi, Fuat Kav, Miguel Juaquin, Zeynep Cûdî, Mustafa Karasu, Ronahî Serhat, Cora Roelofs, Friederike Habermann, Eleanor Finley, Halime Kurt, Salih Muslim Muhammad, Abdullah Öcalan, Sonia López, Fawza Yusuf, Quincy Saul, Cassia Figueiredo Bechara, Lydia Gottschalk, Şoreş Ronahî, Agit Avaşîn ve Hêvîn Tekin.
Mehr Informationen
Verfügbarkeit sofort verfügbar
Verlag International Initiative Edition
Erscheinungsjahr 2020
Erstveröffentlichung 2020
Wir haben andere Produkte gefunden, die Ihnen gefallen könnten!