Mein Warenkorb ( 0 )
Meredith Tax: Auf einem unwägbaren Weg. Die Frauen im kurdischen Freiheitskampf.

Meredith Tax: Auf einem unwägbaren Weg. Die Frauen im kurdischen Freiheitskampf.

Abdullah Öcalan: Demokratik Ulus

Abdullah Öcalan: Demokratik Ulus

Network AQ: Kapitalist Moderniteye Meydan Okumak II

14,90 €
(inkl. MwSt.)
Auf Lager
SKU
01-103-040
Kapitalist Moderniteyi Teşrih Etmek - Demokratik Konfederalizmi İnşa Etmek
Paperback, 320 sayfa, Internationale Initiative Editionen (2017)

Bu kitapta, 2015 Hamburg Üniversitesinde yapılan "Kapitalist Moderniteye Meydan Okumak II: Kapitalist Moderniteyi Teşrih Etmek – Demokratik Konfederalizmi İnşa Etmek" konferansının tüm metin ve konuşmaları bulunuyor.

Konferans, farklı arka planları olan entelektüel ve aktivistleri bir araya getirdi. Renkli bir program etrafında dünyanın çeşitli yerlerinden gelen katılımcılar sosyal bilimler, endüstriyalizm, kapitalizm, kadın özgürlüğü, ekonomi, komünalizm, Kürdistan ve Ortadoğu vizyonu ve Öcalan’ın demokratik konfederalizmi ile Kürt Özgürlük Hareketinin paradigması ve pratik yansımalarını tartıştılar. Bu kitapta konferansın tüm konuşma ve mesajları bir araya getirilmiştir.

Bu kitapta yazılarıyla katkıda bulunan kişiler:

Gülistan Kahraman, Norman Paech, Elmar Altvater, Reimar Heider, Abdullah Öcalan, Muriel Gonzales, Kenan Ayaz, David Harvey, Radha D'Souza, Rojda Yıldırım, Tamir Bar-On, Havin Güneşer, Emine Ayna, Asya Abdullah, Michael Panser, Federico Venturini, Silke Helfrich, Saniye Varlı, David Graeber, Penny Vounisiou, Azize Aslan, Ehmed Pelda, Rengîn Rênas, Fidan Yıldırım, Sara Aktaş, Nazan Üstündağ, Dilar Dirik, Arno-Jermaine Laffin, Dimitrios Roussopoulos, Alex Mohubetswane Mashilo, Joám Evans Pim, Mustefa Ebdî, Necîbe Qeredaxî, Şirzad Kamangar, Selma Irmak, John Holloway, Andrés Pierantoni Giua, Janet Biehl, Gönül Kaya
Mehr Informationen
Verfügbarkeit sofort verfügbar
Verlag International Initiative Edition
Sprache Türkisch
Erscheinungsjahr 2017
Wir haben andere Produkte gefunden, die Ihnen gefallen könnten!